Mukadder Polat’ın Doğum Hikayesi

Elika Anneleri|

26 Ocak Salı günü kontrolüm vardı ve 39 + 6 haftalık olmuştum. Karnım o kadar yukarıdaydı ki ne sancı ne kanama ne de su gelmesi. Hiçbir doğum belirtisi yoktu. Ben de o kadar yorulmuştum ki sırt ağrıları, uykusuzluk beni mahvetmişti.

Hilal Güzel’in Doğum Hikayesi

Elika Anneleri|

Bu serüven o kadar kutsal ki; inişli çıkışlı, epey heyecanlı ve bir o kadar da duygulu... İlk aylarımda yalnızca hafif bulantılar ve halsizlik yaşadım. Bol bol vitaminli şeyler tüketmeye ve yürüyüşe o zamandan başladım. 2.trimester çok rahattı. Meğer hamileliğin en rahat dönemiymiş.

Merve Budaker’in Doğum Hikayesi

Elika Anneleri|

Hikayem aslında ense kalınlığımız 3.2 ve 3.5 ölçüldüğü zaman başladı. İkili testimiz de 50’de 1’den fazla çıkmıştı yani 40’da 5 anneden biri de olabilirdim. Burun kemiği olduğu söylenmişti. Bunları duyduğum hafta büyük bir şok yaşadım.

Seda Ak’ın Doğum Hikayesi

Elika Anneleri|

Çok zorlu geçen 3. gebeliğimi şükürler olsun ki mutlu sonla bitirebildim. 22 haftamdan itibaren sürekli kasılma, ağrı ve sancı çektim. Öyle ki neredeyse haftada bir olacak şekilde hep hastanedeydim.

Nur Atalay’ın Doğum Hikayesi

Elika Anneleri|

Dünyada gerçek olan aşk, evlada olanmış bunu çok iyi anladım. Doğumum yaklaştıkça, hep nişanımın gelmesini bekledim. Her tuvalete gidişimde işte şimdi geldi diye düşünüyordum. Ancak hissettiğim gibi olmadı.

Yağmur Alkanat’ın Doğum Hikayesi

Elika Anneleri|

Doğumum sezaryen olduğu için tarihi ve saati belliydi ancak yine de çok heyecanlıydım. Saat 7’de biraz da heyecanın verdiği telaşla hastaneye geldik. Doktorumuz henüz gelmemişti, o nedenle bir süre bekledik. O sırada heyecan, tedirginlik ve panik hali yaşıyordum. Öyle ki oturduğum yerden kalkıp, bir oraya bir buraya yürüyordum.