window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-DYWH4TN1X7'); gtag('config', 'UA-119968627-4'); gtag('config', 'AW-787506282'); gtag('config', 'G-SRY8FLWLBD');

Bebeğe İsim Koymak

Bebek|

Yenidoğan bir bebek için çok fazla bir anlamı yoktur. Beslersiniz, altını değiştirirsiniz, rahat ve güvende hissettirirsiniz ve ona "Serseri” diyebilirsiniz.

Kuvad Sendromu Nedir?

Bebek|

Eşinizle aranızda güçlü bir bağ olduğunu sıkça hisseder misiniz? Peki ya eşinizin üzüntülerini, acılarını hatta hastalıklarını sizinle eş zamanlı olarak yaşadığına şahit oldunuz mu?

Bebek İsmine Karar Vermenin 5 Yolu

Bebek|

Bebek heyecanı yaşayan tüm ebeveynlerin en büyük sıkıntılarından birisi de, çocuklarının bir ömür boyu taşıyacakları isme karar vermektir. Bu sebeple size faydalı olabileceğini düşündüğümüz maddeleri, aşağıda sıraladık:

Planlanmamış Gebelikle Karşılaşma!

Bebek|

Hamilelik, hamile kalınmadan önce dikkatlice düşünülüp planlanılması gereken kritik bir dönemdir. Çünkü sağlıklı bir hamilelik için anne adayının vücudunun sürece hazırlanması çok önemlidir. Bunun yanı sıra anne ve baba adaylarının hem psikolojik hem de maddi anlamda bir bebeğin sorumluluğunu taşıyabilecek yeterlilikte olması gerekir. Ancak bütün bu gerekliliklere rağmen kişiler planlanmamış bir şekilde hamile kalabilirler.

Bebek Hareketleri

Bebek|

Hamileliğinizin 18. haftasında bebeğinizi ilk kez hissetmeye başlayabilirsiniz. Hissettiğiniz ilk birkaç hareket; karnınızda bir karıncalanma ya da baloncuk varmış hissiyatı verebilir. İlerleyen haftalarda bebeğiniz büyüdükçe de hareketlerinin güçlendiğini ve anlaşılır hale geldiğini gözlemleyebilirsiniz. Bazı bebekler hareketlerinde bir rutin geliştirir ve bu rutin; en çok son üç aylık dönemde hissedilir. Öyle ki bebeğinizin uyuma saatleri bile bu rutinde yerini almaya başlayabilir.