window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-DYWH4TN1X7'); gtag('config', 'UA-119968627-4'); gtag('config', 'AW-787506282'); gtag('config', 'G-SRY8FLWLBD');

Hamilelikte Beslenme – İki Can İçin Yemek

Beslenme|

Hamileliğinizin ilk 6 ayında, yediğiniz kalori miktarını yükseltmeniz gerekmektedir. Miktarı yükseltmeniz de; ya daha iyi bir beslenme alışkanlığı geliştirerek ya da daha fazla yiyerek mümkün olmaktadır. Ancak daha çok kalori almak demek; yediğiniz sağlıksız yiyeceklerin daha çok artması demek değildir. Hamileliğin son 3 aylık döneminde hamile kadınlara, günlük ekstra 200 kalori almaları önerilmektedir. Bu da 2 dilim kepek ekmeğine ya da büyük bir muza tekabül etmektedir. İkinci bir kişi için pek de öğün sayılmaz değil mi?

Hamileler için Besinler

Beslenme|

Pek çok kadına göre, karnında minik bir mucize taşımaktan daha güzel şey yoktur. Kadınlar, hamilelik sırasında birçok değişiklik yaşarlar. Dördüncü ayda bebek rahime iyice yerleşinceye kadar, anne adayı hamile olduğunu çok hissedemeyebilir. Anne adayı bu dönemde mutluluk, acı, heyecan, ve gerginlik gibi birçok farklı duyguyu aynı anda yaşayabilir.