Değişen Günlük Rutinlerimiz ve Alışkanlıklarımız

Anne|

Her sabah uyandığınızda ilk iş ne yaparsınız? Hemen duşa mı girersiniz yoksa yatağınızı mı toplarsınız? İşe gidiyorsanız, ilk bilgisayarınızı açtığınızda maillerinize mi bakarsınız? Her gününüz birbirini tekrar mı ediyor? Yarın gece de yatmadan önce aynı şeyleri mi yapacaksınız?

Hamilelik Döneminde Kendini Çekici Hissetmemek

Anne|

Hamilelik bir kadının yaşadığı en eşsiz ve mucizevi deneyimdir. Kadında farklılık yaratan ve kendisini özel hissettiren bir süreçtir. Hamilelikle beraber bazı kaygılar ortaya çıkabilir. Bunlar hamileliğe özgü özellikler olup sebebi hormonal değişimlerdir.

Kıyafetlerin Kişide Oluşturduğu His ve Yarattığı İmaj

Anne|

Fiziksel özellikler yani proporsiyon; sahip olduğumuz tüm fiziksel özellikler ve karakter, doğuştan sahip olduklarımızdır. Fakat bunların karşı tarafta nasıl bir algı yaratacağı ise bizim elimizdedir. Hamilelikte de süreç aynı şekilde ilerlemektedir. Görüntü, samimiyet ve doğallık ve doğru kıyafetlerle istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Hamilelikte Günlük Giyim ve Renk Seçimi

Anne|

Kadınlar hamilelik sürecinde hem fiziksel hem psikolojik olarak, oldukça hassas bir dönemden geçerler. Bu güzel süreci en güzel şekilde atlatmak için yeme içme kadar, giyim kuşama da dikkat etmek gerekir.

Hamilelikte Moda ve Doğru Kumaş Tercihleri

Anne|

Hamilelik bir hastalık değil, hayatın bir kadına sunduğu en mucizevi olaydır. Kadına kattıklarını şaşkınlıkla izleyeceğiniz, size bahşedilmiş ve seçilmiş olmanın duygusuyla yol aldığınız bir yolculuktur. Öncelikle bunları hatırlayıp, her anın tadını çıkarmalı ve güzel anılar biriktirmenin yollarını bulmalısınız. Hamileyken de şık, güzel ve keyifli olmak mümkün elbette...

Hamilelikte A Vitamini Zararlı Mıdır?

Anne|

Hamilelikte beslenme düzeni çok önemlidir ancak bununla beraber doğru vitaminleri, doğru miktarlarda almak da; bebeğin sağlığı ile annenin sağlığına büyük katkı sağlamaktadır. Zira annenin yetersiz vitamin alması; onu zayıf düşürüp, sağlık sorunlarına yol açabilir, bebeğin de eksik gelişim göstermesinin kaynağı olabilir.

Gebelikte Vajinal Koku

Anne|

Gebelik döneminde akıntı yaşanması çok normaldir. Ancak bazı renkteki vajinal akıntılar normal, bazıları ise enfeksiyonun ya da başka bir sorunun habercisi olabilmektedir. Bu nedenle akıntının rengi ve miktarı olası riskli bir durum için önem kazanmaktadır. Sağlıklı vajinal salgı şeffaftır, hafif bir kokusu vardır. Gebelikte ise hormonal değişikliklerle salgının miktarı artarak, rahmi ve vajinayı enfeksiyonlardan korumaktadır. Bu durum, hamilelik sırasında beklenen bir akıntı modelidir.

Ektopik Gebelik (Dış Gebelik) Belirtileri Nelerdir?

Anne|

Hamilelik döllenmiş yumurta ile başlar. Normalde, döllenmiş yumurta kendini rahim duvarlarına ekler. Dış gebelik sırasında ise döllenmiş yumurta, rahmin dışında bir yerlerde gelişir.Yumurtalıkta üretilen yumurta hücresinin rahme ulaşana kadar izlediği yol olan fallop tüpleri veya diğer bölgeler, büyüyen bir embriyoyu tutacak ve koruyabilecek bir yapıya sahip değildir. Bu nedenle hem embriyo düzgün bir şekilde gelişemez, hem de bu durum anne açısından hayati tehlike arz eder.

Değişen Bedenini Sevmeyi Öğrenmek

Anne|

Dünyada senden sadece bir tane var, yani eşsizsin. Kimse sen değil, kimse senin gibi değil. Kendini asla hiç kimseyle kıyaslama. Kıyaslayanlara da izin verme. Kendi özelliklerini küçümseme. İç huzurunu mutlaka diri tut!

Bebeğim Seks Sırasında Partnerimi Hissediyor Mu?

Anne|

Hormonlar sebebiyle hamile kadınlar kendilerini daha seksi hissedebilir. Bazıları ise seksten tamamen soğuyabilir. Ancak 9 aylık bir dönem düşünüldüğünde cinsel birliktelikten tamamen uzak durmak, çoğu zaman mümkün ve gerekli değildir. Korkularınız yersiz! Cinsel ilişki bebeğinizi rahatsız etmez veya suyunuzun bulunduğu kesenin yırtılmasına neden olmaz. Amniyotik kese ve rahim kasları bebeğinizin hissetmesine engel olur. Ancak orgazm sonrasında bebeğin de kan basıncının artmasıyla daha hareketli hale geldiğini fark edebilirsiniz.