Melis Tanem’in Doğum Hikayesi

Benim minik masalım…

Merhaba…

Ben annemin minik masalıyım… Adım Elisa.

Bana kavuşana kadar siz diğer anneler gibi bir sürü tatlı telaşlar atlattı. Ağrılar, kanamalar düşük tehlikesi, bir sürü ilaç takviyesi ve son olarak ise en büyük korkusu olan Covid 19. Ben gelmeden önceki son 20 gün bir de bununla savaş verdi. Ve tabii benim güçlü annem hepsinin üstesinden geldi ve ben artık aranızdayım.

34. haftada artık gelmek istediğimi anlayan doktor anneme hazırlıklı ol diyor. Annem durur mu, iş güç, koşturmaca ve benim hazırlıklarım derken büyük bir yoğunluğun içerisine giriyor. Derken 36 hafta kontrolünde, minik bir açılması olduğunu öğreniyor ve hastaneye yatırılıyor. Normal doğum ters durduğum için mümkün olmadığından, o gün sezaryen için tüm testler yapılıyor. Bu testler sonucunda ise annem Covid pozitif olduğunu öğreniyor. O tarihten 15 gün öncesinde şiddetli grip geçirdiğini sanıp, evden çıkmayan annem meğer Covid pozitifmiş. Tabii bunun üzerine doktor 4-5 gün daha annemin evde dinlenmesini istiyor. Ben durur muyum? Asla…

Bir an önce anneme kavuşmak istediğim için 11 Aralık, gece saat 3’te sancılarla annemi dürtmeye başladım. Sabahı nasıl ettik bilmiyorum, annemin duaları ve çığlıkları hala kulağımda. Derken annem saat 6:30’da hastanedeyken hem de 8 cm normal doğum açılması ile ne yazık ki sezaryene alındı. Annemi ve beni tedbirli olması adına Covid bölümüne almışlardı. Annem epidural olacaktı ama ağrısı o kadar çokmuş ki, beni uyutun diye bağırıp, ağlamıştı. Annemin son çığlıklarını duyduktan sonra saat 8:25’te dünyaya geldim.

Artık ben dünyaya geldim ve ağlamaya başladım. Bir an önce aileme kavuşmak istememin heyecanıydı sanırım bu. Bir saat sonra anneme kavuştum ve 2 günlük hastane serüveninden sonra canım babam bizi alıp eve getirdi.

Şimdilik uyumayan, gazlı, annesine şımaran ve nazlı bir bebeğim. Hala annemi uğraştıran bir bebek olsam da siz diğer anneler ve anne adayları gibi annem de beni çok istedi. Ben şimdi annemin en büyük iyi kisiyim…

Bizim masalımızı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Zor bir süreç geçirip, sonunda mucizenize kavuştuğunuzda her şey size de bir masal gibi gelecek. Bu yüzden güzel şeyler düşünerek hamilelik sürecini tamamlayın çünkü bebeğinizle ilk temas ettiğinizde, sizi karnınızdayken ne kadar çok hissettiğini anlayacaksınız.

Tüm anne ve anne adaylarını şimdiden tebrik ederiz. Bu süreçte bize destek, fikir veren tüm Elika üyelerine ve Elika ekibine de sonsuz teşekkürler.

Melis Tanem