Ceren Beycan’ın Doğum Hikayesi

Pek çok kez test yapmama rağmen hep negatif sonuçla karşılaşıyordum. Yaşadığım hayal kırıklıkları nedeniyle artık pes etmiştim ki hastaneye test için gittiğimde üç aylık hamile olduğumu öğrendim.

Ahmet Çınar’ım ile serüvenim işe bugünden sonra başladı. Güzel bir hamilelik geçirdim, 5 Kasım günü ise 40 haftam dolduğu için muayeneye gittiğimde hamileliğimin de sonuna geldiğimi öğrendim. Doktor, suyumun azaldığını ve plasentamın yaşlandığını söylemiş, eve gidip hazırlıklarımı tamamlamamı istemişti.

Eve geldim, güzelce karnımı doyurdum daha sonra doktorumun tavsiye ettiği gibi sıcak bir duş aldım. Gece 3’te gelmem istendiği için saati beklemeye başladım. Bu sırada ne sancım ne de bir açılmam olmamıştı. Heyecanla doktorumun söylediği saatin gelmesini bekliyordum.

Saatin 3 olması ile ben de hastaneye girişimi yaptım. Yatışım yapıldıktan sonra odaya alınmıştım. Açılmamın olması için rahim ağzıma ilaç yerleştirdiler. Ertesi gün 09:00’a kadar bekledikten sonra doktorum açılma olup olmadığını kontrol etmeye geldi. Muayene sırasında suyu patlattı ve bununla birlikte sancılarım gelmeye başladı.

Sancıların gelmesi ile beklemek artık iyice zorlaşmıştı, hemşireler ise 10 dakika ara ile açılma olup olmadığına bakıyordu. Bu kontrolleri, sancılarım arttığı için rahatsız etmeye başlamıştı. Bu sırada sürekli olarak sıcak duş almamı istiyorlardı. Son olarak ise suni sancı verdiler ve pilates topu üzerinde zıplamamı söylediler. İki kere zıpladıktan sonra bebeğin baskı yaptığını ve ıkınma isteğimin geldiğini hissettim. Bunu söyledikten sonra beni doğumhaneye aldılar.

O sırada endişelerim tavan yapmıştı. Bir hemşire karnıma baskı yapıyor doktorum ise ıkınmamı söylüyordu. Korku, heyecan, karnıma yapılan baskı ve ıkınmam derken bebeğin yaklaştığını hissediyordum. Üçüncü ıkınmamda yani saat 11:10’da ise bebeğim artık dünyaya gelmişti. Beklemek kısmı beni çok yorduğu için doktorum bana anestezi vermişti. Dikişlerim sırasında uyanık değildim. Ancak gözümü açtığım zaman bebeğim yanımdaydı. Artık aylarca beklediğim mucizeme kavuşmuştum. Miniğim her geçen gün hızla büyüyor.

Ceren Beycan