Eşine Baba Olacağını Söylemenin Eğlenceli Yolları

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz o ilk anda aklınıza ilk ne gelirdi? Hiç şüphesiz ilk heyecanınızı atlattıktan sonra aklınıza eşinize nasıl bir sürprizle bu güzel haberi söylemeniz gerektiği gelir. Bu mucize güzelliği herkese duyurmak haykırmak için çıldırsanız da hemen acele etmeyin. Bu güzel anın tadını çıkarmak emin olun daha keyifli olacaktır. Nasıl mı? Birbirinden farklı ve eğlenceli yollarla baba adayınıza ömür boyu unutamayacağı bir şekilde söyleyebilirsiniz. Yazımızda bunu nasıl yapacağız hakkında oldukça heyecan verici fikirlerimiz var. Gelin hep birlikte bakalım!

Bir hediye kutusu hazırlamaya ne dersiniz? İçinde biberon, patik ve emzik olan küçük bir kutuyu eşinizin iş yerine gönderebilirsiniz. Kırmızı kurdele bağlı bu şirin kutuyu açışını ve o ilk şaşkınlığını kaçırmamak için onun göremeyeceği bir yere saklanın. İzlemesi oldukça keyifli bu muhteşem anı, kameraya kaydetmeyi unutmayın.

Bir başka eğlenceli ve bir o kadar da duygusal yol ise tabii o küçük miniğin ultrason fotoğrafı. Peki bu fotoğrafla ne yapabilirsiniz? Mesela eşinizden erken uyanıp fotoğrafı yastığınıza bırakabilirsiniz. Böylece uyandığında sizin yastığınızda ultrason fotoğrafını görüp anlam vermeye çalışacaktır. Anladığında ise dünyalar onun olacaktır.

Sessiz Sinema, işte size bir başka heyecan daha. Bir akşam vakti, tüm arkadaşlarınızı eve çağırın. İlk başta klasik bir arkadaş buluşması olarak görülse de işin aslı sonradan anlaşılacak. Nasıl mı? Sessiz sinema oynayarak. Gruplar halinde ayrılın ve eşinizle farklı grupta olmayı unutmayın. Sıra size geldiğinde eşinize, ” Baba Oluyorsun” anlamına gelen hareketleri ile bu güzel haberi paylaşın. İnanın oldukça eğlenceli ve bir o kadar da unutulmaz bir haber olacaktır. Bu sayede hem baba adayı hem de arkadaşlarınız şok olacak.

Peki ya broşür bastırmaya ne dersiniz? Hamile olduğunuzu anlatan ve basit görsellerle hazırlanmış küçük bir broşür oldukça işinize yarayacaktır. Broşür hazırlamak zor gibi görünse de basit bilgisayar programları ya da bir arkadaşınız vasıtasıyla kolayca hazırlayabilirsiniz. Tamamladığınız broşürü, önemli bir haber olduğunu söyleyerek eşinize uzatın ve gerisini zevkle izleyin. O şaşkınlık ve sevinç çığlıklarını izlemek oldukça keyifli olacaktır.

Bir başka seçenek ise beraber çıktığınız rutin alışverişinize bir farklılık katmak. Şöyle ki, alışveriş esnasında kullandığınız sıradan ürünleri alırken bir anda bebek mamasını ya da bezini sepete atın. Bunu eşinizin gözlerine bakarak yapmanız fazlasıyla romantik olacaktır.

Gelelim son tavsiyeye. Nedir o? Masaya bir tabak fazla koy. Bir akşam yemeği düşün. O akşam, en güzel yemekleri yap. Her akşam masaya ikişer tabak, çatal ve kaşık koyarken o akşam bir küçük ve şirin rengi olan bir tabak daha koy. Yanına ise küçük çatal ve kaşık koyarak bu güzel masayı süsle ve onun tepkisini seyret. Emin ol, bu zamana kadar yediğiniz en güzel ve en özel akşam yemeği olacaktır.

Kübra Aktürk