Doğallık Sevenler İçin 5 Güzellik Sırrı

Güzel görünmek ve bu güzelliği kalıcı hale getirmek her insanın isteğidir. Tarih boyunca da böyle olmuştur. Her çağın insanı, güzelleşmek için çeşitli yöntemler deneyerek daha göz alıcı olmaya çalışmıştır. Özellikle kadınlar. Ama artık günümüzde bu kalıplar tamamen kırılmış durumda. Artık erkekler de görünüşüne önem vermekte. O sebeple bu yazımız hem kadınlar hem de erkekler için tam da aradığınız ip uçları barındırıyor. O zaman gelin bu güzellik sırlarını beraber keşfedelim!

  1. Zeytinyağı. En leziz yemeklerin baş tacı bu güzel ürün, cildiniz için de oldukça etki bir güce sahip. Zeytinyağı, günün tüm yorgunluğunu üzerinde taşıyan yüzünüz için en rahatlatıcı doğal ürünler arasında yer alır. Cildinizi tazeleyerek daha canlı ve parlak görünmenize katkı sağlar. Diğer yandan makyaj temizliği içinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.  Ancak unutmayın ki kullanacağınız bu zeytinyağı, sızma zeytinyağı olmalı ve kaliteli bir şekilde üretilen yerlerden temin edilmelidir.
  2. Elma sirkesi mucizesi. Yanlış duymadınız. Bu bir mucize. Hepimiz için geçerli olan yüzümüzde görmek istemediğimiz bazı kusurlar vardır. Akne ve güneş lekeleri ise bu sorunların başında gelir. Tam da bu gibi durumlar için elma sirkesi bire bir! Önce yüzünüzü güzel bir şekilde temizleyin. Ardından 2 kaşık elma sirkesi ve 2 kaşık suyu karıştırıp pamuk yardımıyla cildinize yedirin. Bu şekilde 20 dk. bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Unutmayın etkili çözüm için haftada iki defa uygulamanız yeterli olacaktır.
  3. Yumurta, Saç bakımı için en iyi uygulamalar arasında yer alır. Kokusu biraz can sıkabilir ama doğal bir güzellik için katlanılabilir. Cansız, yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçlarınız için hiç çekinmeden tamamen doğal bir şekilde uygulayabilirsiniz. Nasıl mı? Yumurtayı sarısıyla birlikte güzelce çırpın ve ardından saç köklerinize uygulayın. 20 dk. bu şekilde bekletin ve ardından ılık suyla yıkayın. Sonuçlara şaşıracaksınız.
  4. Limon suyu. Birçok derde deva limon, güzelliğiniz için de oldukça pratik çözümler sağlar. 1-2 damla limon suyunu bal ile karıştırın. Siyah noktalar için birebir etkili olan bu karışımı, 5 dk. yüzünüzde bekletin. Süre dolduktan sonra ise soğuk suyla yıkamayı unutmayın. Üstelik cildinizin yanı sıra bakımsız kalan tırnaklar için de limon suyunu kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1-2 damla limon suyu karışımını, gece yatmadan önce tırnaklarınıza sürün. Dilerseniz eldiven yardımıyla yatıp sabah uyandığınızda yıkarsanız etkisi daha fazla olacaktır.
  5. Mis kokulu gülsuyu hem doğal hem de son derece etkili. Neme ihtiyacı olan cildinizi nemlendirmek için ilk tercihiniz gülsuyu olsun.  Makyaj kalıntılarını, gün içinde yüzünüzde oluşan kirleri temizlemek için ise yine gülsuyu oldukça yardımcı olacaktır.  Tüm bunların yanı sıra cilt lekeleri için de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca büyük gözenekleri küçültmek için en etkili doğal madde yine gülsuyudur. Yapmanız gereken tek şey, 2 çay kaşığı gülsuyu ve 2 çay kaşığı limon suyunu karıştırmak ve yüzünüze sürüp 10 dk. beklemek olacaktır. Son olarak ise ılık suyla güzelce yüzünüzü yıkarsanız oldukça memnun kalırsınız.

Tüm bu doğal güzellik sağlayan çözümlerin yanı sıra en önemli şey, sağlığınızdır.  İhmal etmeyin!

Kübra Aktürk