Bugüne Kadar Yapılmış En Romantik Filmler! Sen Kaç Tanesini İzledin?

Uyandığın zaman yataktan çıkmak istemediğin, bütün gün yorganın altında saklanmak istediğin günler mutlaka olmuştur. Böyle günlerde kafa dağıtmak ve kendini iyi hissetmek için romantik filmler ilaç gibidir.

Bu tarz bir gün yaşıyorum diyorsan, hatta normal bir gün bile geçiriyorsan (çünkü romantik filmler izlemek için her bahaneye ihtiyacımız yok) seninle paylaşacağımız listeye bir göz atmalısın. Bugüne kadar yapılmış en romantik filmler listemiz ile hem izlemek için yeni filmler bulabilir hem de kaç tanesini izleyip, izlemediğini gözlemleyebilirsin.

The Notebook – Not Defteri (2004)

Son yılların en çok konuşulan bu romantik yapımı ile, aşık bir çiftin yaşadığı zorlukları izleyebilirsin. Film o kadar etkili olmuş ki çekimler sırasında birbirinden nefret eden başrol oyuncuları Rachel McAdams ve Ryan Gosling uzun bir süre ilişki yaşamışlar.

When Harry Met Sally – Harry Sally ile Tanışınca (1989)

Bir erkek ve bir kadın yalnızca arkadaş olabilir mi? Yıllardır tartışılan bu soruya değişik bir bakış açısı sunan yapım, New York’un sonbaharında bir yaşanan komik olayları anlatıyor. Meg Ryan’ın romantik filmlerin kraliçesi yapan bu filmi kaçırmayın.

Titanic – Titanik (1997)

Bu filmin yer almadığı bir romantik filmler listesi olabilir mi? Cevap; tabii ki hayır! Jack ve Rose’un hikayesi aşkı ile ilgili bildiklerini sorgulamana neden olabilir. Daha önce izlemediysen elini çabuk tutmalısın. Eğer izlediysen de 50.kez izlemekten zarar gelmez değil mi? :)

The Princess Bride – Prenses Gelin (1987)

Çocukken dinlediğimiz aşk hikayelerini beyaz perdeye taşıyan bu romantik yapımı kesinlikle izlemelisin. Westley ve Buttercup arasındaki aşk sadece güçlü değil aynı zamanda da gerçek! Eski zamanlara uzanan bu aşk hikayesi gününe bir masalsılık katacak.

Dirty Dancing – İlk Aşk, İlk Dans (1987)

İlk aşkını kim unutabilir ki? Hem de bu bir yaz aşkıysa… 1987 yılına ait yapımda dansın bir araya getirdiği iki gencik romantik hikayesi anlatılıyor. Dans, müzik ve aşk ile dolu bu film listemizin vazgeçilmezlerinden.

Notting Hill – Aşk Engel Tanımaz (1999)

Ünlü bir oyuncu ile sıradan bir adamın yaşadığı aşkı anlatan bu yapım hem güldürme hem de ağlatma garantili. Londra’nın şiirsi sokaklarında yaşanan bu yakınlaşma aklından çıkmayacak bir hikayeye dönüşüyor. Film, Julia Roberts ve Hugh Grant arasındaki kimyayı açık bir şekilde gözler önüne seriyor.

Sliding Doors – Rastlantının Böylesi (1998)

Farklı tercihler yapmanın hayatımız üzerindeki etkisini çoğu kez düşünmüşsündür. İşte bu romantik yapım tam da bu konuya değiniyor. İki farklı rastlantının nasıl sonuçlanacağı ile ilgili sıcacık bir aşk hikayesini konu alan yapımı mutlaka izlemelisin. Aşkın her zaman bir yolunu bulacağı ile ilgili çok güzel dersler olduğunu da belirtmek isteriz.

Before Sunrise – Gün Doğmadan Önce (1995) Before Sunset – Gün Batmadan (2004) Before Midnigth – Geceyarısından Önce (2013)

Bu seri ile önce Viyana, sonra Paris, son olarak ise Yunanistan’da harika bir yolculuğa çıkacaksın. Turist olarak geldikleri şehirde tanışan bu iki gencin aşkı, gerçek hayatta da 9 yıl arayla çekilmiş. Oyuncuların gerçekten yaşlanması hem hikayeye gerçeklik katıyor hem de filmin etkileyiciliğini arttıyor.

The Curious Case of Benjamin Button – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008)

David Fincher’ın yönetmenliği ile çok ilginç bir hikaye seni bekliyor. Brad Pitt ve Cate Blanchett’ın baş rollerde yer aldığı bu değişik öykü hem romantik hem de çok ilginç. Pek çok Oscar adaylığı da bulunan bu yapım, güzel bir seyir zevki yaşamana neden olacak.

Moulin Rouge! – Kırmızı Değirmen (2001)

Müzikal sevenleri de unutmamak için listemizi Kırmızı Değirmen ile tamamlamak istedik. Müzik, kostümler, makyajlar ve Paris eşliğinde harika bir iki saat seni bekliyor. Nicole Kidman ve Ewan McGregor’un yaşadığı aşkı anlatan bu yapım hem kulakların pasını siliyor hem de görsel bir şölen sunuyor.

Ezgi Özbulut