Bebek Arabası Türleri Nelerdir?

• Travel Sistem Bebek Arabaları

Son yılların en popüler bebek arabası travel sisteme sahip olanlar. Çünkü pek çok kullanışlı fonksiyon sunuyorlar. Bebek doğduğundan itibaren tercih edebileceğiniz bu modeller, taşıma koltuğu, ana kucağı ve oto koltuğu olarak da kullanılabiliyor. Ama tabii ki tüm bu işlevlere sahip olduğu için ölçüleri ve ağırlığı diğerler çeşitlere göre daha çok oluyor.

Travel sistem bebek arabalarının dezavantajlarından biri fiyat pahalılığı olduğunu söyleyebiliriz. Ağır ve büyük olmaları. Baston bebek arabası kadar hafif değiller. Bu yüzden kullanım dışı bulunduracağınız yeri ve bagaj kapasitenizi göz önünde bulundurmalısınız.

• Standart Bebek Arabaları

Uzun yıllardır kullanılan bu modeller 20 kilo ağırlığa kadar dayanabilen bu modellerin genellikle açılıp kapanabilen tenteleri, alüminyum iskeletleri, koltuk altı sepeti, manevralı tekerlekleri ve yatma özelliği bulunuyor.

• Jogger (Jogging) Bebek Arabaları

Formunu korumayı ve sporu seven aileleri düşünerek tasarlanmış olan Jogger bebek arabaları, adından da anlaşılacağı üzere, bebeğiyle birlikte tempolu yürüyüş ya da koşuya çıkmak isteyenlerin tercihi oluyor. Bebek arabasının bu özelliğini sağlayan en önemli özellik tekerleklerinde. Bu modellerde ön tarafta 1, arka tarafta 2 tekerlek yer alıyor.

• Baston Tipi Bebek Arabaları

Bebek 6 aylık olduktan sonra kullanılabilen baston bebek arabaları, diğerlerine göre daha az konfora sahip olsa da pratik kullanımı ve az yer kaplayışı sayesinde tercih ediliyor. Rahat katlanan ve oldukça hafif olan bu bebek arabaları özellikle sıkça seyahat edenler tarafından tercih ediliyor. Baston bebek arabasının hafif olması bir avantaj ancak burada dikkat etmen gereken nokta, aracın dayanıklılığı. Satın alma kararı vermeden önce aracın hafifliği kadar sağlamlığını da dikkate almalısın. Bebeğinin güvenliği her şeyden önemli.