BB VE CC Kremin Farkları

Selam! Bu yazıda seninle günlük hayatta kullanmayı sevdiğimiz ve kurtarıcı olan BB ve CC kremden ve bunların arasındaki 5 farktan bahsedeceğim. Öncelikle, hepimizin bildiği gibi günlük hayatta orta kapatıcılıkta ve hafif ürünler olan bu ürünlerin çoğu kadın tarafından tercih edilmesinin en önemli nedeni fondöten kadar ağır bir yapısının olmamasından ve daha doğal bitişli olmasından kaynaklıdır. Bununla birlikte BB ve CC krem benzer olmasına rağmen belli farklılıkları vardır. Bu sayede alırken bu farklılıkları göz önünde bulundurarak beklentine ve cilt tipine uygun olanını rahatlıkla seçebilirsin.

O zaman bu farklılıklara göz atalım. İşte senin için BB ve CC kremin 5 farkı;

1- Kapatıcılık: BB krem daha güçlü kapatıcılık etkisine sahipken CC krem kapatıcılık olarak daha az etkiye sahiptir.

2- Özellik: BB kremin en temel özelliği kapatıcılıkken, CC kremin en temel özelliği cilt tonunu eşitlemektir.

3- Yapı: BB krem daha yoğun bir yapıya sahipken CC krem daha hafif bir yapıya sahiptir. Bu nedenle CC krem daha doğal bitişlidir.

4- Hangisini kullanmalı: Kuru cilde sahip olanlar için CC krem (daha yoğun nemlendirmeli), Yağlı cilde sahip olanlar BB krem kullanmalıdır.

5- Kullanım amacı: Yoğun kapatıcılık (fondötene yakın kapatıcılık), cilt kusurlarını kapatma isteyen kişiler BB krem, Cilt tonu eşitleme, ciltteki kızarıklık ve solgunluğu kapatmak isteyenler CC krem kullanmalıdır. (Daha az cilt problemi olanlara CC krem, akneler için kapatıcılık isteyenler BB krem kullanmalıdır.)

Şevval Köseoğlu