Bebek İsmine Karar Vermenin 5 Yolu

Bebek heyecanı yaşayan tüm ebeveynlerin en büyük sıkıntılarından birisi de, çocuklarının bir ömür boyu taşıyacakları isme karar vermektir. Bu sebeple size faydalı olabileceğini düşündüğümüz maddeleri, aşağıda sıraladık:

Çocuk İsimleri ve Anlamları!
Çocuk isimlerinin seçiminde birçok detaya yer verilir. Bu detaylar içerisinde de isimlerin anlamlarına dikkat etmek gerekir. İsmi her ne kadar çok beğenmiş olsanız da bazen anlamı pek iyi ve doğru çıkmayabilir. Bu nedenle seçim yaparken mutlaka anlamını detaylı olarak incelemeniz önemlidir.

Soyad ile İsim Uyumu Nasıl Sağlanır?
Soyada uyumlu olarak isim seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi de, uzun bir soyadınız varsa daha kısa isimler seçilmelidir. Bunun yanı sıra sesli harf ile başlıyor ise ismin sessiz harf ile bitmesi daha ahenkli bir seçim yaratacaktır. Soyad sessiz harf ile başlıyorsa sesli harf ile biten isim seçimi, daha doğru bir uyum yaratacaktır.

Soyad ile olan ses uyumu içerisinde, isim ile beraber okunuşu sonrasında da rencide edici bir anlamı çağrıştırmaması önemlidir. Bu sebep ile seçmiş olduğunuz isim ile olan uyum için birkaç kez hızlı ya da yavaş şekilde isim ve soyadı tekrar etmeniz gerekir. Yaratacağınız bu uyumluluk ile çocuğunuzun bir ömür boyu taşıyacağı ismi ile ilgili net kararı verebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında en önemli püf noktalar aşağıda verilmiştir.

Bebeğinize İsim Seçerken Önceliğinizi Belirleyin!
Şapkalı Yazılan İsimleri Tercih Etmeyin!
İsim Seçerken Bugüne Takılı Kalmayın!
Sonu ‘Bey’ İle Biten İsimlerden Kaçının!
Teknoloji Çağına Uygun İsimleri Seçin!
Çok Uzun İsimlerden Kaçının!
İsimlerin, Karaktere Yansımasına İnanın!