Kıyafetlerin Kişide Oluşturduğu His ve Yarattığı İmaj

Fiziksel özellikler yani proporsiyon; sahip olduğumuz tüm fiziksel özellikler ve karakter, doğuştan sahip olduklarımızdır. Fakat bunların karşı tarafta nasıl bir algı yaratacağı ise bizim elimizdedir. Hamilelikte de süreç aynı şekilde ilerlemektedir. Görüntü, samimiyet ve doğallık ve doğru kıyafetlerle istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Beden dili, mesafenin doğru kullanılması, renk tercihleri, kıyafet seçimleri, doğru makyaj renkleri, diksiyon, ses tonu; bir kadının en şık giysisidir.

Kıyafetler konusunda oldukça titiz davranılmalıdır. Özensiz ve uygunsuz giyinmek hem kendini mutsuz ederken hem de karşı tarafa güvensiz ve yetersiz hissiyatı verecektir.

Renklerin Dilini Bilerek Ortamına Göre Kullanmak, Sizi Daha İyi İfade Edecek Ve Güzel Gösterecektir

Kırmızı; Sıcaklık ve sempatik kişiliği simgelemektedir. Sizi güvenli ve enerjik gösterip, öyle hissetmenize neden olacaktır.

Sarı; Olumlu, kendine güvenli ve dost canlısı gösterir. Mutluluğun rengi sarıdır.

Yeşil; Sizi sakin, huzurlu gösterir. Başkaları üzerinde rahatlatıcı bir etki oluşturmanıza sebep olur.

Mor; Sizin güvenilir olarak yansıtır ve size güven kazandırır.

Kahverengi; Sizi ciddi ve güvenilir olarak gösterir. Aynı zamanda kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Gri; Sizin ciddi yönünüzü ön plana çıkarır. Kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Beyaz; Netlik, incelik ve verimlilik hissi uyandırır. Açık ve net bir duruşu vurgular.

Siyah; Sizi otoriter, güçlü aynı zamanda sofistike gösterir. Aynı zamanda güven ve aitlik hisside verir.

Hamile kadının renk pigmentasyonu tespit edilerek, renklerin yüze yansımasıyla bıraktığı etki gözlemlenir. Doğru renk seçimi; ruh halimizi ve başkalarıyla iletişimimizi etkileyecektir. Bizi bütünleyen renkler kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar ve özgüvenimizi artırır.

Hamile bir kadın modayı takip etsin ya da etmesin zaten bir stili vardır. O stilden fazla uzaklaşmadan yine kendisini en iyi şekilde anlatacak rahat ve kullanışlı kıyafetler tercih edilmelidir.