Hamilelikte Günlük Giyim ve Renk Seçimi

Kadınlar hamilelik sürecinde hem fiziksel hem psikolojik olarak, oldukça hassas bir dönemden geçerler. Bu güzel süreci en güzel şekilde atlatmak için yeme içme kadar, giyim kuşama da dikkat etmek gerekir.

İlk üç ay kilo artışı pek fazla olmaz, dört aydan sonra kilo artışı görülür ve basenler genişlemeye, kollar, bacaklar şişmeye başlar. İşte bu süreçte hem rahat hissetmek hem de bebeğin sağlıklı gelişimi açısından uygun kıyafet seçimleri çok önemlidir.

Genellikle tercihler pamuklu kumaşlardan yana olmalıdır. Kış mevsimlerinde yünlü olanlar tercih edilebilir. Hamile annenin ateş basmaları ve sıkıntıları fazla olacağından nefes alabilen kumaşlara yönelmek önemlidir. Özellikle karın bölgesini sıkan kıyafetlerden uzak durmalısınız.

Günlük giyimde bol ve rahat eşeofmanlar, tulumlar, bol erkek gömlekleri, gömlek elbiseler tercih edilebilir. Rahat, spor ayakkabılar tercih etmeniz ise bu dönem de rahat etmenizi sağlayacaktır.

Hamilelikte Renk Seçimleri:

Seçilen doğru renk, hamile kadını daha zayıf ve daha zarif göstermek için etkili olacaktır. Tek renk tercihleri her zaman daha uygun olacaktır. İki renk bedeni keseceği için kilolu gösterip, göbeği öne atacaktır; bu sebeple ilk sırada tercih edilmemelidir.

Siyahın zarif ve zayıf göstereceğini hemen hemen herkes zaten bilmektedir. Bununla birlikte tüm renkleri tek başına ya da ince minik desenlerle tercih edebilirsiniz.

Elbise boylarının kısa tutulmaması, karnı arka plana atmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kollarda ve model uygulamada alınacak ilizyon destekleriyle, daha şık ve daha zarif görünmek mümkün olacaktır.