Doğum Sırasında Eşinizi Nasıl Desteklersiniz?

Doğum annelerin desteğe ihtiyaçları olduğu durumların başında gelir. Aslında geleneksel olarak, yeni ebeveynler de bir bebek kadar bebektir diyebiliriz. Bu nedenle, doğum sırasında eşinizin yanında paha biçilmez bir rolünüz var! Sevgi dolu ilginiz ve desteğiniz, bebeğinizin doğumunu mümkün olduğunca sorunsuz geçmesinde büyük rol oynayacaktır.

Bebeğinizin gelmesine mümkün olduğunca kendinizi hazırlamalısınız. Hastaneye gidildiğinde olacaklar hakkında bilgi sahibi olmak hatta bebeğin gelme sinyaliyle birlikte neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgi sahibi olmak endişeleri ve paniği engelleyecektir.

Hastane çantasının hazırlanma sürecinde aktif bir şekilde rol almalısınız. Eşinizle birlikte liste yapmak, alışverişe çıkmak, eksikleri bilmek ve çantayı hazırlamak sizin için de çok önemli olacaktır. Böylece ihtiyaç duyulduğu zaman kolaylıkla hangi eşyanın nerede olduğunu bileceksinizdir.

En önemli görevlerinizden birisi de eşinizi sakin ve güvende tutmaktır. Onu rahatlatmak, derin nefes almak ve hatta birlikte meditasyon yapmak açabileceğiniz rahatlatıcı şarkılardan oluşan bir liste hazırlayabilirsiniz.

Eşinizin adına soruları yanıtlamaya hazır olmalısınız. Onun istekleri ve düşüncelerinin neler olduğunu önceden öğrenmeniz gerekir.

Ve son olarak anı yakalayın! Bebeğinizin doğumuyla ilgili anılar ömür boyu sürecek olsa da, deneyimi anmak için fotoğraf veya video kayıtları almayı unutmamalısınız.